levý boční banner
levý boční banner


POPISY PROGRAMŮ

Ke každému programu vždy sestavíme podrobné popisy programů. Jejich součástí jsou i jednotlivé výukové celky, kterým se  v našich programech věnujeme. Prostřednictvím odkazů v této sekci jednotlivé popisy aktuálního programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše" i připravované projekce "KOLUMBIE" snadno otevřete. Pevně věříme, že se vám jejich náplň bude líbit a že vás přesvědčí o návštěvě našich výukových pořadů.

 Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

MYANMAR - DIVOKÁ CESTA DO BARMSKÉ ŘÍŠE 
V patnáctém dílu projektu Planeta Země 3000 se vypravíme do tajuplné Barmy, tedy do země, která byla po desítky let z velké části téměř hermeticky uzavřena okolnímu světu. Mnohé její lokality jsou přístupné stále ještě na základě speciálního povolení barmské vlády. Na terénních motorkách vyrazíme daleko od civilizace do nitra horského deštného lesa. Budeme pátrat po vesnicích pavoučích žen, které si své tváře zdobí tetováním. Vydáme se i po stopách královny jihoasijských tropických deštných lesů a jednoho z nejdelších hadů světa krajty mřížkované. Ukážeme si tradiční uměleckou výrobu (kamenosochařství, dřevořezbu a zlatotepectví), která ve své původní podobě přetrvává stovky let. Poznáme život tzv. mořských cikánů, navštívíme jednu z pro nás obtížně uvěřitelných pohřebních ceremonií, prohlédneme si nejkrásnější pláže jihovýchodní Asie. Poznáme tradiční zemědělství na plovoucích ostrůvcích, pochutnáme si i na sladkých tropických plodech a nejedné barmské specialitě. Během naší společné cesty zažijeme nevšední dobrodružství a opět dojdeme nejednoho poznání. Vydejte se za poznáním společně s námi a zažijte Barmu v její nejčistší podobě.Popis tohoto programu pro vás v tuto chvíli pečlivě připravujeme. K dispozici vám bude za několik málo dní. Přihlásit se však můžete již nyní kliknutím na Otevřít on-line přihlášku.

sm_ico Otevřít popis programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ ZŠ
sm_ico Otevřít popis programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ G
sm_ico Otevřít popis programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ SŠ

sm_ico Otevřít on-line přihlášku "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ ZŠ
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ G
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše“ SŠ

 

KOLUMBIE - budeme uvádět v období od března 2019 do března 2020
V 16. pokračování našeho projektu se vypravíme do země dobrodružných příběhů. V období od března 2019 do března 2020 se společně vypravíme do KOLUMBIE. Tato temperamentní země se leží, jako jediná ze zemí Jižní Ameriky, mezi dvěma oceány. Její břehy omílají vody Atlantského a Tichého oceánu. V Kolumbii se vypravíme mezi vrcholky majestátných And, potopíme se za žraloky kladivouny i velrybami, ochutnáme výbornou kávu a mnohé delikatesy kolumbijské kuchyně, v džungli budeme pátrat třeba po tamarínech, kolibřících i pralesničkách. Čeká nás i duhová řeka, jaguáří lidé, ztracené město, mnoho dobrodružných chvil a samozřejmě povznášející poznání. Podrobnější popis programu pro vás v tuto chvíli pečlivě připravujeme, ale již nyní se na naši další společnou cestu hodně těšíme.  I v rámci této projekce se můžete těšit na bonusový materiál (pro každou zúčastněnou školu zdarma), který se skládá z interaktivního DVD, výukových karet, pracovních listů, plakátů, výtisků chytrého magazínu Už víš proč? a geografického magazínu Koktejl. Více informací o jednotlivých tématech a výukových celcích naleznete v popisu programu na odkazech níže.

sm_ico Otevřít popis programu "KOLUMBIE“ ZŠ
sm_ico Otevřít popis programu "KOLUMBIE“ G
sm_ico Otevřít popis programu "KOLUMBIE“ SŠ

sm_ico Otevřít on-line přihlášku "KOLUMBIE“ ZŠ
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "KOLUMBIE“ G
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "KOLUMBIE“ SŠ

 

Velice si vážíme přízně každé zúčastněné školy. Nejen proto jsme pro vás opět připravili několik bonusů. V rámci partnerství s magazínem Koktejl od nás každá zúčastněná škola obdrží několik výtisků geografického magazínu Koktejl a chytrého magazínu Už víš proč?  zdarma. Dalším bonusem k účasti na projekci je interaktivní DVDsada pracovních listůvýukové kartyplakátpracovní listy a možnost využití 10% slevy na roční předplatné magazínu Koktejl. Více se dočtete v sekci Bonusy k účasti


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Uvedený popis výukových programů je základní kostrou, kterou přizpůsobujeme aktuálním podmínkám. Vyhrazujeme si proto právo na případné změny.

Těšíme se na vás na jedné z našich projekcí programu "MYANMAR - divoká cesta do barmské říše"  a "KOLUMBIE". 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
20.03.2018, úterý

Brazílie - vášnivé srdce
Jižní Ameriky
Zajímavost dne
Víte, že náš expediční tým strávil v průběhu celé historie projektu Planeta Země 3000 v těch nejexotičtějších lokalitách přes 4 roky života?
Koktejl
Novinky
14. března proběhla premiéra již 14. programu našeho projektu. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se můžete těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.

Foto dne
Australský prales
Anketa
Které téma se vám v programu "Myanmar - divoká cesta do barmské říše" líbilo nejvíc?
Pavoučí ženy
        36%
Cesta do pralesa za krajtou
        45%
Buddhismus
        0%
Monzuny
        9%
Mokenové
        9%