levý boční banner
levý boční banner


POPISY PROGRAMŮ

Ke každému programu vždy sestavíme podrobné popisy programů. Jejich součástí jsou i jednotlivé výukové celky, kterým se  v našich programech věnujeme. Prostřednictvím odkazů v této sekci jednotlivé popisy aktuálního programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" i připravované projekce "Myanmar - divoká cesta do barmské říše" snadno otevřete. Pevně věříme, že se vám jejich náplň bude líbit a že vás přesvědčí o návštěvě našich výukových pořadů.

 Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.


 

BRAZÍLIE - VÁŠNIVÉ SRDCE JIŽNÍ AMERIKY
Program "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" promítáme v období od března 2017 do března 2018. Na společné cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky opět zažijeme nejedno dobrodružství. Čeká nás nelehká cesta k indiánům od řeky Xingú. Vypravíme se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké. Zaposloucháme se do uklidňujících zvuků Amazonie. Budeme svědky tajemných rituálů kultu candomblé. Slaníme 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Poznáme život ve favele a mnoho dalšího. V rámci hlavní výukové roviny si vysvětlíme proces fotosyntézy. Více informací o jednotlivých tématech a výukových celcích naleznete v popisu programu na odkazech níže.

sm_ico Otevřít popis programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky“ ZŠ
sm_ico Otevřít popis programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky“ G
sm_ico Otevřít popis programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky“ SŠ

sm_ico Otevřít on-line přihlášku "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky“ ZŠ
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky“ G
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky“ SŠ


Candomblé

MYANMAR - DIVOKÁ CESTA DO BARMSKÉ ŘÍŠE (budeme uvádět v období od března 2018 do března 2019)
V patnáctém dílu projektu Planeta Země 3000 se vypravíme do tajuplného Myanmaru, tedy do země, která byla po desítky let z velké části téměř hermeticky uzavřena okolnímu světu. Mnohé její lokality jsou přístupné stále ještě na základě speciálního povolení barmské vlády. Na terénních motorkách vyrazíme daleko od civilizace do nitra horského deštného lesa. Budeme pátrat po vesnicích pavoučích žen, které si své tváře zdobí tetováním. Vydáme se i po stopách královny jihoasijských tropických deštných lesů a jednoho z nejdelších hadů světa krajty mřížkované. Ukážeme si tradiční uměleckou výrobu (kamenosochařství, dřevořezbu a zlatotepectví), která ve své původní podobě přetrvává stovky let. Poznáme život tzv. mořských cikánů, navštívíme jednu z pro nás obtížně uvěřitelných pohřebních ceremonií, prohlédneme si nejkrásnější pláže jihovýchodní Asie. Poznáme tradiční zemědělství na plovoucích ostrůvcích, pochutnáme si i na sladkých tropických plodech a nejedné barmské specialitě. Během naší společné cesty zažijeme nevšední dobrodružství a opět dojdeme nejednoho poznání. Vydejte se za poznáním společně s námi a zažijte Barmu v její nejčistší podobě.Popis tohoto programu pro vás v tuto chvíli pečlivě připravujeme. K dispozici vám bude za několik málo dní. Přihlásit se však můžete již nyní kliknutím na Otevřít on-line přihlášku.

sm_ico Otevřít popis programu "Myanmar - divoká cesta do barmské říše“ ZŠ
sm_ico Otevřít popis programu "Myanmar - divoká cesta do barmské říše“ G
sm_ico Otevřít popis programu "Myanmar - divoká cesta do barmské říše“ SŠ

sm_ico Otevřít on-line přihlášku "Myanmar - divoká cesta do barmské říše“ ZŠ
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "Myanmar - divoká cesta do barmské říše“ G
sm_ico Otevřít on-line přihlášku "Myanmar - divoká cesta do barmské říše“ SŠ

Velice si vážíme přízně každé zúčastněné školy. Nejen proto jsme pro vás opět připravili několik bonusů. V rámci partnerství s magazínem Koktejl od nás každá zúčastněná škola obdrží několik výtisků geografického magazínu Koktejl a chytrého magazínu Už víš proč?  zdarma. Dalším bonusem k účasti na projekci je interaktivní DVDsada pracovních listůvýukové kartyplakátpracovní listy a možnost využití 10% slevy na roční předplatné magazínu Koktejl. Více se dočtete v sekci Bonusy k účasti


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Uvedený popis výukových programů je základní kostrou, kterou přizpůsobujeme aktuálním podmínkám. Vyhrazujeme si proto právo na případné změny.

Těšíme se na vás na jedné z našich projekcí programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky“ a "Myanmar - divoká cesta do barmské říše".


Papoušek ara 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
17.12.2017, neděle

Brazílie - vášnivé srdce
Jižní Ameriky
Zajímavost dne
Víte, že v průběhu jednoho školního roku navštívíme s naším projektem přes 160 měst z celé České republiky? Projekční tým tak ujede více jak 25.000 kilometrů během 9 měsíců.
Koktejl
Novinky
14. března proběhla premiéra již 14. programu našeho projektu. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se můžete těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.

Foto dne
Terej modronohý
Anketa
Které téma programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se vám líbilo nejvíc?
Rio de Janeiro
        32%
Zvířata Amazonie
        9%
Fotosyntéza
        3%
Candomblé
        2%
jeskyně Abismo Anhumas
        7%
Pantanal a jaguár
        2%
Xinguští indiáni
        46%