AUTORSKÁ PRÁVA 

Držitelem autorských práv k materiálům publikovaných v rámci tohoto serveru je Centrum dokumentární tvorby a vzdělávání, s. r. o. Jakékoliv přejímání, přetiskování, publikování či přenášení materiálů a informačních struktur, které jsou součástí tohoto serveru, je výslovně zakázáno bez předchozího písemného svolení držitele autorských práv.

koncepce: Centrum dokumentární tvorby a vzdělávání, s. r. o., 2003 - 2015
projekt: Centrum dokumentární tvorby a vzdělávání, s. r. o., 2003 - 2015
fotografie: Adam Lelek, 2000-2015
texty: Centrum dokumentární tvorby a vzdělávání, s. r. o., 2003 - 2015
design: Zuzana Veselá, Centrum dokumentární tvorby a vzdělávání, s. r. o., 2003 - 2015
program: Tomáš Zaplatílek

Všechna práva vyhrazena!

levý boční banner
levý boční banner


 

   Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 1. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.
 

 Každá škola od nás za účast na programu obdrží ZDARMA:

1. výukové karty, 2. DVD s bohatým materiálem prointeraktivní tabule, 3. plakát velikosti A2 s hlavní rozpracovanou hlavní výukovou rovinou programů, 4. pracovní listy ve verzi pro pedagoga a pro žáka/studenta, 5. magazíny Koktejl a Už víš proč? pro každou zúčastněnou školu.
 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.

sm_ico EDITORIAL

Editorial Adam LelekJeště než dnešní první paprsky prozáří klidnou krajinu myanmarských hor, usedám na zeď jedné z pagod a pokorně čekám na východ slunce. Mám několik vzácných minut jen sám pro sebe. Se zlatými paprsky deroucími se přes větve stromů nad řekou Iravádí se nechávám unášet myšlenkami, ve kterých se vracím po cestách i necestách tajuplného Myanmaru. Pozoruji říční hladinu, se kterou si jemně pohrává ranní vítr a také dovádějící místní děti stále nesvázané každodenními povinnostmi nás dospělých. Svoje myšlenky, které nechávám volně jako ranní vánek unášet, se pomalu toulají posledními roky zpět do doby, kdy jsem vyrazil na svoji první „velkou“ expedici. Právě na tu, na které se mi pomalu, kdesi v mlze nápadů, začaly zjevovat první obrysy našeho projektu. Vzpomínám na dlouhé večery strávené pečlivým výběrem jednotlivých diapozitivů, na hodiny a hodiny s mými skvělými kolegy ve střižně nad diskuzemi o podobě jednotlivých reportáží, a také potom na krásné chvíle strávené pozorováním šťastných dětských i dospělých očí. Očí Vás, našich diváků. A právě v tuto chvíli si uvědomuji, že to byly právě tyhle oči, které mě vždy vedly vpřed. Které mě nikdy nenechaly spadnout a které mě vždy nabíjely energií, když už jsem na své cestě neměl dostatek sil. Z rozjímání mě nečekaně vyrušila místní stařenka, která mi zadarmo nabídla drobnou snídani, snad kdybych měl hlad... Lehce jsem sklonil hlavu, snídani přijal a pokorně poděkoval. A právě v tu chvíli jsem si uvědomil, jaký vlastně smysl a význam má cesta po Barmě měla. Najednou se z ničeho nic přede mnou začala vynořovat jednotlivá místa, která jsem tady navštívil, jednotliví lidé, situace, chvíle, emoce... Sklíčka mozaiky se roztočila poháněna neznámou energií, až se po chvíli složila do celkového obrazu. V tom jsem věděl, jak bude náš nový program vypadat. A také si uvědomil, jakému poznání jsem měl na téhle cestě dojít. Stařence jsem ještě jednou poděkoval a dal jí do ruky trochu peněz na přilepšenou. Neděkoval jsem ale jenom za snídani, ale také za tu krátkou chvíli, kterou mi věnovala. Když jsem pozvedl hlavu a zadíval se jí do očí, měla v nich radost, lásku, pokoru a soucit. A ty oči jí zářily stejně, jako září Vám, našim divákům, když se Vám do nich na projekcích dívám.

Děkuji za ně. Pokorně se skláním a ještě jednou děkuji. A také slibuji, že vždy udělám vše proto, aby ta záře z vašich očí na našich projekcích nikdy nevymizela.

S úctou

Adam Lelek
zakladatel projektu Planeta Země 3000

sm_ico AKTUALITY

Aktualita BRAV současné době uvádíme v pořadí již 14. program unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Program "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" promítáme v období od března 2017 do března 2018. Na společné cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky opět zažijeme nejedno dobrodružství. Česká nás nelehká cesta k indiánům od řeky Xingú. Vypravíme se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké. Zaposloucháme se do uklidňujících zvuků Amazonie. Budeme svědky tajemných rituálů kultu candomblé. Slaníme 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Poznáme život ve favele a mnoho dalšího. V rámci hlavní výukové roviny si vysvětlíme proces fotosyntézy. Více informací o jednotlivých tématech [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
17.12.2017, neděle

Brazílie - vášnivé srdce
Jižní Ameriky
Zajímavost dne
Víte, že na některé záběry čekáme i několik dní? Například mezi domorodci nějakou dobu nejdříve žijeme a teprve potom natáčíme jejich tradiční způsob života.
Koktejl
Novinky
14. března proběhla premiéra již 14. programu našeho projektu. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se můžete těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.

Foto dne
White Island
Anketa
Které téma programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se vám líbilo nejvíc?
Rio de Janeiro
        32%
Zvířata Amazonie
        9%
Fotosyntéza
        3%
Candomblé
        2%
jeskyně Abismo Anhumas
        7%
Pantanal a jaguár
        2%
Xinguští indiáni
        46%