levý boční banner
levý boční banner


 

   Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 1. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.
 

 Každá škola od nás za účast na programu obdrží ZDARMA:

1. výukové karty, 2. DVD s bohatým materiálem prointeraktivní tabule, 3. plakát velikosti A2 s hlavní rozpracovanou hlavní výukovou rovinou programů, 4. pracovní listy ve verzi pro pedagoga a pro žáka/studenta, 5. magazíny Koktejl a Už víš proč? pro každou zúčastněnou školu.
 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.

sm_ico EDITORIAL

Přání léto 2017

  Milí kolegové, příznivci unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000,
s koncem školního roku 2016/2017 začíná vytoužené období klidu, pohody a relaxace. Zavřete na jeho začátku jen na pár chvil oči a ponořte se do vaší mysli. Jak vypadá vaše vysněné léto? Vidíte azurové vody šplouchajícího moře? Cítíte nepopsatelnou exotickou vůni asijské tržnice? Slyšíte symfonii nočního pralesa? Těšíte se na uvolněné chvíle samoty v horách, na chalupě s přáteli, u jezera s rodinou nebo s hvězdami pod širým nebem? Ať už jsou vaše touhy jakékoliv, jedno mají pro nás všechny společné. Jsou jimi nezapomenutelné letní příběhy, které na každého z  nás někde čekají. Nezáleží na tom, zda je zažijeme za první zatáčkou od našeho domova nebo na rušné křižovatce uprostřed exotického města vzdáleného tisíce kilometrů. Prostě tam někde jsou. A co víc, jsou plné tolik důležité inspirace a poznání.

Za celý tvůrčí a realizační tým Vám, vašim kolegům, žákům a studentům, i vašim nejbližším proto přejeme především otevřené oči a srdce, abyste si dokázali všemi smysly vychutnat ty nádherné příhody, které vám život o letních prázdninách nadělí. Děkujeme za vaši přízeň, kterou jste nám v tomto školním roce projevili. Velmi si vaší podpory vážíme a již nyní se těšíme na shledání v novém školním roce 2017/2018, v průběhu kterého se společně vypravíme do vášnivé Brazílie a srdečné Barmy.

S úctou a přáním krásného a pohodového léta

Adam LELEK
zakladatel projektu PZ3000, fotograf a cestovatel

&

Petra LELKOVÁ
vedoucí produkčního oddělení

sm_ico AKTUALITY

Aktualita BRAV současné době uvádíme v pořadí již 14. program unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Program "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" promítáme v období od března 2017 do března 2018. Na společné cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky opět zažijeme nejedno dobrodružství. Česká nás nelehká cesta k indiánům od řeky Xingú. Vypravíme se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké. Zaposloucháme se do uklidňujících zvuků Amazonie. Budeme svědky tajemných rituálů kultu candomblé. Slaníme 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Poznáme život ve favele a mnoho dalšího. V rámci hlavní výukové roviny si vysvětlíme proces fotosyntézy. Více informací o jednotlivých tématech [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
19.08.2017, sobota

Brazílie - vášnivé srdce
Jižní Ameriky
Zajímavost dne
Víte, že díky vašemu velkému zájmu o naše programy, jsme do dnešního dne zrealizovali více jak 5.000 projekcí? V průměru tak každý z dílů zrealizujeme více než 500 krát v průběhu jednoho školního roku.
Koktejl
Novinky
14. března proběhla premiéra již 14. programu našeho projektu. V díle s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se můžete těšit na dobrodružnou cestu po největší jihoamerické zemi, ceremonii afro-brazilského kultu candomblé, královnu zdejších stojatých vod anakondu velkou i na mystické dobrodružství s indiány od řeky Xingú a na mnoho dalších zajímavých témat.

Foto dne
Klášter Sera, Lhasa
Anketa
Které téma programu "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky" se vám líbilo nejvíc?
Rio de Janeiro
        26%
Zvířata Amazonie
        9%
Fotosyntéza
        3%
Candomblé
        2%
jeskyně Abismo Anhumas
        7%
Pantanal a jaguár
        3%
Xinguští indiáni
        48%