levý boční banner
levý boční banner


 

   Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 1. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.

 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.

sm_ico EDITORIAL

PF 2017

Vážení kolegové a příznivci unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000,

z celého srdce Vám, Vašim kolegům, žákům, studentům, blízkým i rodinám přejeme ať je celý nový rok nejenom plný zdraví a štěstí, ale především stejné životní radosti s jakou nad amazonským pralesem poletují tukani. Zároveň, ať se setkáváte jen s upřímnými úsměvy a srdečnými lidmi, přesně takovými jakými jsou domorodí indiáni z tajuplného povodí řeky Xingú. Ať jsou všechny dny roku 2017 stejně pestré jako peří papoušků ara, radostné jako brazilské slavnosti, romantické jako západ slunce nad Pantanalem i úspěšné jako lov jaguára. Také ať jsou láskyplné stejně jako je srdečná celá Brazílie, protože jak v jedné své knize napsal Robin S. Sharma: 

„Den bez smíchu nebo den bez lásky je ve skutečnosti den bez života.“

Děkujeme Vám za přízeň, které si nesmírně vážíme, a těšíme na shledání v letošním roce na jedné z našich projekcí programu „Filipíny – za obry a trpaslíky“ nebo „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky“.

        
        S úctou 

 

Adam Lelek
zakladatel projektu PZ3000, fotograf, cestovatel

&

Ing. Otakar Friedrishek
ředitel Planeta Země o. p. s.

&

celý realizační, projekční a tvůrčí tým projektu Planeta Země 3000

sm_ico AKTUALITY

Apo Reef, Filipíny___V současné době uvádíme v pořadí již 13. program unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Tentokrát jsme jako hlavní cíl našeho putování zvolili pestrobarevné a velice zajímavé Filipíny. Od března 2016 do března 2017 se můžete těšit na program s názvem "Filipíny - za obry a trpaslíky". A jak již samotný název napovídá, na této společné cestě budeme tentokrát putovat za velikány a drobečky nejen této pestrobarevné země. Ať už jsme malí, velcí, hubení, širocí, zelení, nebo hnědoocí, všichni máme na planetě Zemi své místo, své opodstatnění, svůj jedinečný smysl existence. Zapojte všechny své smysly, poznejte další nádherný kout planety Země s jeho krásami i problémy a  prožijte příběh [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
22.01.2017, neděle

Filipíny - za obry a trpaslíky
Zajímavost dne
Víte, že v každé z vybraných zemí natáčí a fotí členové našeho expedičního týmu alespoň 3 měsíce a podniknou tam minimálně 2 expedice v různých ročních obdobích?
Koktejl
Novinky
9. května se náš expediční tým - ve složení Adam Lelek (fotograf), Luboš Hrabák (kameraman) a Michal kops (zvukař), vydal opět na další cestu za poznáním. Jejich kroky tentokrát směřují do vášnivé Brazílie, kde je čeká mnoho zajímavých příběhů, setkání a dobrodružných chvil.

Foto dne
Pushkar
Anketa
Které téma se vám v projekci "Filipíny - za obry a trpaslíky" líbilo nejvíce?
Žralok velrybí
        18%
Nártoun filipínský
        29%
Slapové jevy
        6%
Rýžové terasy
        9%
Filipínské oslavy Velikonoc
        11%
Korálové útesy
        27%