levý boční banner
levý boční banner


 

   Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 1. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.

 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.

sm_ico EDITORIAL

Tym Lelkova Barbora Konečně přišel podzim! Pro své okolí i blízké jsem tak trochu podivín, protože toto roční období miluji. Ano, všechny ty plískanice, zimu, tmavé, chladné a deštivé dny, během kterých by se člověk nejraději schoulil pod peřinu s hrnkem horkého čaje s medem, mám prostě ráda. Pro mne to jsou rok co rok dny, kdy právě s tím hrnkem sedím před monitorem svého počítače a za pomoci klávesnice rozehrávám hru slovních spojení, vět a souvětí. A pevně věřím tomu, že vše dokážu propojit v jeden harmonický a dynamický celek, v symfonii slov, která pro ten letošní rok ponese název Scénář k programu „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky“. A právě podzim je pro mne naprosto ideálním ročním obdobím pro takovou tvůrčí práci. Vždyť komu by se chtělo sedět v kanceláři nebo doma před počítačem, když jsou venku tropy a ve vzduchu se líně převalují pocity lenosti, relaxace a odpočinku? Podzim a jeho barevnost, rozmanitost, náladovost i kreativita hodná uměleckých děl vážených mistrů barev mě odjakživa až neuvěřitelně inspiruje a budí ve mně tvůrčího ducha!
V průběhu letošního podzimu se dennodenně přesouvám do vášnivé Brazílie a opět zažívám nejedno dobrodružství. Brazílie je totiž fascinují, pulzující země plná neobyčejného života, smyslných rytmů, bouřlivé historie, vášnivých barev a emocí, které člověk prostě musí zažít. Prostřednictvím fotografií, video sekvencí a vlastních zkušeností, zážitků a vzpomínek se tak opět vydávám do srdce neprostupné džungle až k tajemné řece Xingu. Tedy do utajených míst, kde žijí výjimečné a unikátní kmeny domorodých indiánů. Jejich srdečnost, čistota a život v harmonii s přírodou je pro mne neuvěřitelně fascinující a obohacující. Opět žasnu nad dokonalostí přírody, která je tvůrcem nejen geniálního procesu fotosyntézy, ale také všech těch nádherných rostlin a vznešených zvířat. Brazilská příroda mi dodává sílu a potřebnou energii, kterou mi z těla vyčerpává život ve městě. V pralese se setkávám s ukřičenými papoušky ara, chlupatými sklípkany, roztomilými lenochody, huňatými chápany i s královnou zdejších mokřadů anakondou velkou. Na největší bažině světa mocném Pantanalu žasnu nad elegancí jeho pána jaguára. Zas a znovu mě fascinují akrobatické kousky tanečníku bojového tance capoeira, který je společně s mystickými rituály kultu candomblé dědictvím afrických předků Brazílie. Proplétám se malebnými uličkami Salvadoru i těsnými a tmavými zákoutími Rio de Janeira. Z návštěvy ve favele mi běhá mráz po zádech, při pohledu na tropické ovoce se mi zbíhají sliny a z výšky sestupu do jeskyně Abismo Anhumas se mi tají dech.
Toto všechno a ještě mnohem víc budete moci zažít od března roku 2017 společně s námi i vy. Když už někdo nemá tu možnost podívat se do páté největší země světa osobně, pevně věřím, že prostřednictvím našeho připravovaného programu „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky“ se do této jihoamerické země přesune s námi s pocity přímého účastníka cesty. A já věřím, že se nám tato společná cesta za poznáním skutečně podaří. Stejně tak věřím, že vás opět nezklameme a i tato projekce ve vás zanechá jedinečný kulturní zážitek, na jehož konci si budete moci říct – byl/a jsem v Brazílii!.
Někdo píše scénář, jiný sbírá přímo ve vybrané lokalitě materiály. Ano, opět se náš expediční tým vypravil, v tomto roce již po třetí, na cestu do Brazílie. Jelikož si Vás našich diváků nesmírně vážíme, naší snahou je prezentovat po všech stránkách co nejkvalitnější dílo. Nejenom, že se neustále sami vzděláváme a hledáme ponaučení z předchozích chyb a nedostatků. I v letošním roce jsme doplnili naší techniku. Pro ještě větší obrazovou kvalitu jsme například zakoupili nejnovější fotoaparát značky Canon EOS 1D X Mark II. Výbavu jsme doplnili i o nový profesionální dron. Naší nejdůležitější ingrediencí pro celý projekt však stále zůstává láska a upřímnost a otevřenost našich srdcí. Díky tomu je totiž projekt Planeta Země 3000 takový, jaký je.

Ze srdce vám přeji krásný a inspirativní podzim

Barbora Lelková
spoluautorka programů projektu Planeta Země 3000

P.S.: Podrobný popis programu „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky“ naleznete zde. I o tento program je mezi školami velký zájem. S přihlášením do programu proto neváhejte. On-line přihlášku naleznete zde.

 

 

 

Koktejl zdarma

sm_ico AKTUALITY

Apo Reef, Filipíny___V současné době uvádíme v pořadí již 13. program unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Tentokrát jsme jako hlavní cíl našeho putování zvolili pestrobarevné a velice zajímavé Filipíny. Od března 2016 do března 2017 se můžete těšit na program s názvem "Filipíny - za obry a trpaslíky". A jak již samotný název napovídá, na této společné cestě budeme tentokrát putovat za velikány a drobečky nejen této pestrobarevné země. Ať už jsme malí, velcí, hubení, širocí, zelení, nebo hnědoocí, všichni máme na planetě Zemi své místo, své opodstatnění, svůj jedinečný smysl existence. Zapojte všechny své smysly, poznejte další nádherný kout planety Země s jeho krásami i problémy a  prožijte příběh [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
11.12.2016, neděle

Filipíny - za obry a trpaslíky
Zajímavost dne
Víte, že projekt Planeta Země 3000 ve výuce pomáhá učitelům, žákům a studentům již dvanáctým rokem? Za tu dobu jsme se společně vypravili na Nový Zéland, do Východní Afriky, Indonésie, Austrálie, Brazílie, Indie, České republiky, Číny, Ekvádoru a na Galapágy, na Madagaskar i do Keni a Etiopie. Na společné třinácté cestě se podíváme na Filipíny.
Koktejl
Novinky
9. května se náš expediční tým - ve složení Adam Lelek (fotograf), Luboš Hrabák (kameraman) a Michal kops (zvukař), vydal opět na další cestu za poznáním. Jejich kroky tentokrát směřují do vášnivé Brazílie, kde je čeká mnoho zajímavých příběhů, setkání a dobrodružných chvil.

Foto dne
Západ slunce nad Galapágami
Anketa
Které téma se vám v projekci "Filipíny - za obry a trpaslíky" líbilo nejvíce?
Žralok velrybí
        19%
Nártoun filipínský
        29%
Slapové jevy
        7%
Rýžové terasy
        9%
Filipínské oslavy Velikonoc
        11%
Korálové útesy
        26%