levý boční banner
levý boční banner


 

   Projekt Planeta Země 3000 každoročně pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

 

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 4. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.

 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.

 

Koktejl zdarma

sm_ico EDITORIAL

Vážení přátelé, kolegové, příznivci unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000,

školní rok 2015/2016 je u konce. Před námi jsou krásné letní prázdniny a s nimi i čas na relaxaci, pohodu, odpočinek a nasbírání nových sil. Pokud se chystáte na cesty, přejeme vám, ať jsou stejně jako naše letošní expedice do vášnivého srdce Jižní Ameriky Brazílie, plné dech beroucích chvil, nových poznání a především vzrušujících dobrodružství. Užívejte prázdnin plnými doušky, s úsměvem, pohodou a čistou myslí.

Těšíme se na vás v novém školním roce 2016/2017!

S úctou

Adam Lelek
(cestovatel, fotograf, zakladatel projektu Planeta Země 3000)

a

Otakar Friedrischek
(ředitel Planeta Země o. p. s.)

 

P.S.: „Žijete jenom jednou, tak by to měla být zábava“ Coco Chanel.

Editorial konce školního roku

sm_ico AKTUALITY

Apo Reef, Filipíny___V současné době uvádíme v pořadí již 13. program unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Tentokrát jsme jako hlavní cíl našeho putování zvolili pestrobarevné a velice zajímavé Filipíny. Od března 2016 do března 2017 se můžete těšit na program s názvem "Filipíny - za obry a trpaslíky". A jak již samotný název napovídá, na této společné cestě budeme tentokrát putovat za velikány a drobečky nejen této pestrobarevné země. Ať už jsme malí, velcí, hubení, širocí, zelení, nebo hnědoocí, všichni máme na planetě Zemi své místo, své opodstatnění, svůj jedinečný smysl existence. Zapojte všechny své smysly, poznejte další nádherný kout planety Země s jeho krásami i problémy a  prožijte příběh [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
31.08.2016, středa

Filipíny - za obry a trpaslíky
Zajímavost dne
Víte, že projekt Planeta Země 3000 ve výuce pomáhá učitelům, žákům a studentům již dvanáctým rokem? Za tu dobu jsme se společně vypravili na Nový Zéland, do Východní Afriky, Indonésie, Austrálie, Brazílie, Indie, České republiky, Číny, Ekvádoru a na Galapágy, na Madagaskar i do Keni a Etiopie. Na společné třinácté cestě se podíváme na Filipíny.
Koktejl
Novinky
9. května se náš expediční tým - ve složení Adam Lelek (fotograf), Luboš Hrabák (kameraman) a Michal kops (zvukař), vydal opět na další cestu za poznáním. Jejich kroky tentokrát směřují do vášnivé Brazílie, kde je čeká mnoho zajímavých příběhů, setkání a dobrodružných chvil.

Foto dne
Agama Límcová
Anketa
Které téma se vám v projekci "Filipíny - za obry a trpaslíky" líbilo nejvíce?
Žralok velrybí
        17%
Nártoun filipínský
        26%
Slapové jevy
        8%
Rýžové terasy
        9%
Filipínské oslavy Velikonoc
        12%
Korálové útesy
        28%