levý boční banner
levý boční banner


 

   Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem určený pro žáky 4. - 9. tříd základních škol, studenty gymnázií a středních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra. Za pomoci několika dataprojektorů a unikátního projekčního systému Artemis promítáme ve formátu 21:9 (Hollywood Standard) na 100% projekční plochy obraz o 30 % širší než FULL HD.

 

PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 JE PLNĚ REALIZOVÁN BEZ JAKÝCHKOLIV DOTACÍ.

 

Koktejl zdarma

sm_ico EDITORIAL

Tym Lelkova Barbora   Milí příznivci unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000,

stále nemohu uvěřit, že na projektu Planeta Země 3000 se spolupodílím již dvanáctým rokem. Jak ten čas letí! Do projektu jsem vstoupila ještě jako studentka Univerzity Palackého v Olomouci. I když jsem neměla vůbec žádnou představu ani tušení, kam mě má nová práce nasměřuje a co vše mě na této cestě čeká, od samého začátku se pro mě tento projekt stal a do dnešních dnů stále je srdeční záležitostí. Ne vždy byla sice tato cesta snadná. Ne vždy programy vznikaly bez komplikací, starostí, stresů, náhlých zvratů. Vždy jsem ale do své práce dala naprosté maximum a víru v to, že vše přes všechny komplikace zvládneme. A vždy jsme to doopravdy zvládli.

  V průběhu několika posledních let jsem si také uvědomila, že právě zdoláváním všech překážek, které můj život tak znesnadňují, překonávám sama sebe, své slabosti, nedokonalosti. Jen díky tomu můžu profesně i osobnostně růst, zdokonalovat se a poznávat nové. Také jsem zjistila, že to nejlepší, co pro sebe, potažmo své blízké a okolí můžu udělat, je vždy naslouchat své intuici, řídit se svými pocity a jít vlastní cestou, i když se kolikrát může zdá jako dost bláznivá. A proč o tom vlastně píšu? Projekt Planeta Země 3000 má jako jeden ze svých hlavních cílů nejen přinášet poznání a motivovat k sebevzdělávání. Součástí našich programů je i snaha přiblížit dětem ryzí lidské a životní hodnoty, otevřít jejich oči a ukázat jim, jak pestrý život může být. Jsem přesvědčena, že v  životě nezáleží na tom, jak vypadáme, kde bydlíme, jakou práci vykonáváme. Důležité je jít cestou vlastního já s čistou duší a otevřeným srdcem. Nejen takové je i poselství našeho nového programu „Filipíny – za obry a trpaslíky“, jehož premiéru jsme uvedli začátkem března.

   Projekce programu „Filipíny – za obry a trpaslíky“ budou probíhat v období od března 2016 do března 2017. Těšit se mimo jiné můžete na cestu, v jejímž průběhu prozkoumáme nejeden filipínský ostrov, ponoříme se za krásami korálových zahrad i za žralokem velrybím. Navštívíme unikátní dva tisíce let starý systém rýžových teras, velmi netradičně oslavíme Velikonoce, projedeme se v jeepney, budeme pátrat po skřítcích filipínské džungle nártounech filipínských, ochutnáme i nejednu místní specialitu. Podrobný popis tohoto programu, upoutávkuon-line přihlášky naleznete v sekci Pro pedagogy. I k tomuto programu jsme pro vás připravili pestrý bonusový materiál. K účasti na projekci zdarma obdržíte sadu pracovních listů, oblíbené výukové karty, DVD s materiálem pro interaktivní tabule, plakát s hlavní výukovou rovinou. Každý divák od nás a partnera projektu geografického magazínu Koktejl zdarma získá také výtisk tohoto prestižního časopisu.

  Dalším partnerem projektu se stal na českém trhu nový titul s názvem Už víš proč? Jedná se o chytrý magazín, který přibližuje fascinující svět vědy, techniky, přírody i historie způsobem, jaký nemá na našem trhu obdoby. Tento magazín vychází v deseti zemích napříč celou Evropou a v zahraničí je u čtenářů velmi populární. Věříme, že se bude líbit i vám. Každá zůčastněná škola totiž zdarma obdrží nejen magazín Koktejl, ale i časopis Už víš proč? 

  Program „Filipíny – za obry a trpaslíky“ jsme pro vás připravovali celý loňský rok. Na Filipíny se náš expediční tým vypravil v jeho průběhu celkem dvakrát. Z cesty přivezl více než dvanáct tisíc fotografií, přes 20 hodin podvodních záběrů a téměř sto hodin video materiálu, ze kterého jsme následně vybírali to nejlepší. Ve střižně, grafickém a programovacím pracovišti jsme strávili přes dva tisíce hodin, v průběhu kterých jsme psali scénář, vytvářeli animace, připravovali mapy a didaktické nákresy, tvořili výukové karty, se zkušenými dabéry namlouvali komentáře a mnoho dalšího. Pod rukama téměř třiceti lidí se tak v průběhu celého roku mohl zrodit v pořadí již třináctý program. Ráda bych na tomto místě poděkovala všem, kteří se na jeho tvorbě podíleli a vložili do něj své znalosti, čas, energii, srdce i důvěru.

  Dík patří i vám, našim divákům. Přízně a podpory, kterou nám projevujete, si nesmírně vážíme a věřte, že je pro nás velkým závazkem při výrobě každého nového programu. Ceníme si také faktu, že i díky vám můžeme prostřednictvím projektu Planeta Země 3000 žáky a studenty seznamovat s krásami i problémy naší rozmanité planety. Vaše nadšené reakce na programy jsou pro nás tou největší odměnou a motivací v naší práci. Nesmírně si ceníme také faktu, že společně s námi formujete a prožíváte tuto ojedinělou cestu za poznáním. Nejen já Vám za to z celého srdce DĚKUJI!

Závěrem mi prosím dovolte, abych ještě připojila dopis jedné z pedagožek, která spolu se svými žáky naši projekci „Filipíny – za obry a trpaslíky“ již navštívila. 

"Dobrý den,
moc děkujeme za další úžasnou projekci, tentokrát o Filipínách. Velmi si ceníme i materiálů do hodin, zejména pracovních listů a interaktivních materiálů na DVD. Test je super! Do projektu Planeta Země jsme se již přihlašovali v loňském roce.V anketě navíc zasílám adresu naší paní  učitelky zeměpisu, která by měla zájem zapojit se do Klubu Planety Země. Děkujeme i za časopisy, hned jsme je dětem předali. Těšíme se na příští setkání  „v Brazílii“. Planeta Země je již u nás ve škole tradicí.

S pozdravem Mgr. Zdeňka Obrdlíková, zástupkyně ředitele ZŠ O. Březiny, Jihlava"

  Přeji vám krásné a inspirativní jaro, čistou mysl i otevřené srdce a těším se na shledání s vámi na jedné z našich projekcí.

S úctou Barbora LELKOVÁ (scénáristka a spoluautorka programů projektu PZ3000) 

sm_ico AKTUALITY

Apo Reef, Filipíny___V současné době uvádíme v pořadí již 13. program unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Tentokrát jsme jako hlavní cíl našeho putování zvolili pestrobarevné a velice zajímavé Filipíny. Od března 2016 do března 2017 se můžete těšit na program s názvem "Filipíny - za obry a trpaslíky". A jak již samotný název napovídá, na této společné cestě budeme tentokrát putovat za velikány a drobečky nejen této pestrobarevné země. Ať už jsme malí, velcí, hubení, širocí, zelení, nebo hnědoocí, všichni máme na planetě Zemi své místo, své opodstatnění, svůj jedinečný smysl existence. Zapojte všechny své smysly, poznejte další nádherný kout planety Země s jeho krásami i problémy a  prožijte příběh [Celý článek]

sm_ico ČLÁNKY

ZA KRÁSAMI KORÁLOVÝCH ZAHRAD

Apo Reef (HS)Před námi se rozprostírá velmi složitě dostupný filipínský poklad! Proplouváme nad největším korálovým útesem Filipín jedinečným Apo Reef. Pro vědce i milovníky potápění je tento největší filipínský korálový útes unikátní především v koncentraci velkých ryb. Jedna z nejmalebnějších korálových zahrad světa se rozprostírá podél všech 7107 filipínských ostrovů. Pestrost života a dokonalá harmonie přírody této podvodní říše nám bere dech. S každým ponorem, jako by se člověk přenesl do jiného bezstarostného světa plného tajemné podvodní krásy. Do světa, kde je dovoleno pouze nechat se unášet tempem zdejších proudů, vnímat klidnou harmonii přírody a absolutně zapomenout na to, co se děje nad hladinou.Světový oceán jako [Celý článek]

 

 DÍKY VAŠEMU OBROVSKÉMU ZÁJMU SE PROJEKT PLANETA ZEMĚ 3000 STAL NEJVĚTŠÍM VZDĚLÁVACÍM PROJEKTEM V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY!VYHLEDÁVÁNÍ
 
28.06.2016, úterý

Filipíny - za obry a trpaslíky
Zajímavost dne
Víte, že se nám jako jednomu z mála filmových štábů na světě podařilo na Madagaskaru natočit pohřební rituál famadihana? Při tomto obřadu se nebožtík několik měsíců či let po pohřbu vykope, rodina mu sdělí, co se stalo nového, ukáží mu dům a vesnici, kde žil. Nakonec ho převléknou a vrátí zpět do hrobu. Tento obřad i jiná dobrodružství uvidíte v programu Madagaskar - příběh pradávné Lemurie.
Koktejl
Novinky
9. května se náš expediční tým - ve složení Adam Lelek (fotograf), Luboš Hrabák (kameraman) a Michal kops (zvukař), vydal opět na další cestu za poznáním. Jejich kroky tentokrát směřují do vášnivé Brazílie, kde je čeká mnoho zajímavých příběhů, setkání a dobrodružných chvil.

Foto dne
Vodopády Iguazu
Anketa
Které téma se vám v projekci "Filipíny - za obry a trpaslíky" líbilo nejvíce?
Žralok velrybí
        17%
Nártoun filipínský
        25%
Slapové jevy
        8%
Rýžové terasy
        9%
Filipínské oslavy Velikonoc
        13%
Korálové útesy
        28%